PVC YER DÖŞEMESİ NEDİR.........? PLASTİK YER DÖŞEMELERİ UYGULAMALARI NASIL OLMALIDIR........?

 

PVC 

ZEMİN  KAPLAMA

 

                        Zemin kaplamalarında son günlerde hem iş yerleri hem de evler için oldukça fazla tercih edilen pvc yer döşemeleri, geniş renk seçenekleri ile estetik görünüme büyük bir katkı sağlıyor. Dilediğiniz her renk ile zeminlerinizi kaplayabilmenize imkan sağlayan pvc döşeme, ayrıca çok başarılı bir taklit malzemesidir. Neredeyse her tür dekorasyon malzemesinin tamamen aynı görünümüne sahip olabilir.

                      Ayrıca kolay temizlenebilen pvc döşemeler, insanlara pratik çözümler sunmaktadır.

                     Zemin kaplamak için kullanılan malzemeler en fazla dış etkiye maruz kalan dekorasyon araçları olduğundan, sağlam ve kullanışlı ürünlerden yapılması gerekir. Pvc döşemelerin üst kısmı çizilmelere karşı ekstra dirençten oluştuğundan, uzun yıllar boyunca herhangi bir bozulma olmadan kullanım imkanı sağlar. Overlay denen pvc üst yüzeyi, parlak ve pürüzsüz yapısı ile kir tutmaz.

                     Kolay temizlenebilmesinin yanında suya karşıda oldukça dirençli olan overlay, zemin döşemeleri için kullanılacak en ideal malzemelerdendir. İş yerlerinde olduğu kadar evlerde de tercih edilmesinin bir diğer nedeni; zemin döşenirken yerleştirilen köpük tabakası sayesinde, ısı yalıtımı sağlamasıdır.

                     Özellikle küçük çocuğu olan ailelerin tercih etmesi gereken overlay zemin kaplama sistemleri, yerde oyun oynayan çocukların üşütmemesi açısından son derece yararlıdır. Isı yalıtımı sağlamasının yanında oldukça başarılı bir ses yalıtımı da sağlayan pvc döşemeler, sakin ve sessiz bir ortam isteyen herkesin tercih etmesi gereken bir döşeme sistemidir.

                     Pvc döşemelerin insanlara sağladığı avantajlardan bir diğeri ise; boşluksuz yapısı sayesinde kırılmaması ve yapısını zayıflatan birleşme yerlerinin olmamasıdır. Halı gibi kalın bir esnekliği olmadığından, yırtılmalara karşı oldukça dirençli bir malzemedir.

                   Ahşap yüzeylerde görünen en büyük sorunlardan biri olan yüksek emicilik, nem ve sıvıların yüksek oranda çekilerek zemin malzemesinin bozulmasına neden olmasıdır. Pvc döşemelerde oldukça sık ve sert olan üst yüzey sayesinde sıvı emilimi asgari düzeyde olduğundan, bu gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

                    Üretiminde istenilen her tür rengin veya resmin kullanılabildiği pvc döşemeler, dekorasyonda sadece insanın hayal gücü ile sınırlıdır. Dilerseniz çok sevdiğiniz bir resmi odanızın zeminini kaplamak için kullanabileceğiniz gibi, mobilya malzemelerinizin desenini birebir kopyalatarak da pvc döşemelerin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

                      Bu kadar kullanım kolaylığı olan pvc döşemelerin maliyeti de, sağladığı faydalar göz önünde bulundurulursa oldukça düşüktür. Uzun yıllar boyunca kullandığınız overlay döşemeniz matlaşmaya başladığında, saten cila kullanarak ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Döşemenizin desen bölümü orta katmanda olduğundan, dış etkiler nedeni ile oluşan aşınmadan etkilenmezHomojen

Bakım ve cila istemeyen zemin kaplamasının kalınlığı 1,5 mm -
2 mm'dir. Yerine göre rulo veya karo şeklinde döşenebilir. Aşınmaz, kaymaz, antibakteriyel, alev almaz (B1), antistatik, kimyasallara ve yağlara dirençli, yerden ısıtmaya uygundur.

Kullanım sınıfı = Ticari 34, Endüstriyel 43

 

 

 

 

Heterojen

Rulo ve karo şeklinde döşenebilen PVC malzemenin kalınlığı
2 mm - 3,45 mm ve üst tabaka kalınlığı 0,60 mm - 0,75 mm’dir. Antistatik, hijyenik, ses yalıtımlı (akustik), yerden ısıtmaya uygundur. Kaymaz, solmaz, çekmez, alev almaz (B1), aşınmaya dayanıklıdır.

SCALA (Yoğun ve ağır trafiğe dayanımlı özel PVC)

Yoğun ve ağır trafiği olan mekanlarda, gerçek ahşap parke görünümünde ve boyutunda veya doğal granit, mermer görüntüsündeki SCALA zemin kaplaması çok yüksek dayanım sağlar. 10 yıllarca aşınmazlık garantisi veren SCALA, antistatik, antibakteriyel, yanmaz (B1), kimyasallara ve yağlara dirençli, yerden ısıtmaya uygun özellikleri ile çağdaş mekanlarda, tasarımcılara ve kullanıcılara, çok uzun ömür ve estetiği bir arada sunar.

Toplam kalınlığı = 2,5 mm
Üst Tabaka Kalınlığı = 1 mm

Kullanım Alanları

Alışveriş Merkezleri, Havaalanları, Garlar, Otogarlar, Oteller, Butikler, Mağazalar, Fabrikalar, Ofisler, Konutlar...

 

100 % Doğal, Anti-bakteriyel Zemin Kaplama Malzemesi


Linolyum mükemmel özelikteki eşşiz renk ve desenlerle pratik bir zemin kaplama malzemesidir. Keten tohumu yağı, ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı; bunların yalnızca doğal karışımlardan oluşan esnek zemin kaplama malzemesidir.

Çevre dostu, uzun ömürlü, kolay ve uygun maliyetli bakım, kayma-önleyici, antistatik, asbestsiz, yüksek kullanım dayanıklılığı, antibakteriyel, yanmaz, ısı yalıtımlı, sağlığa uygun, solvent içermeyen, sesi absorbe edici, cila gerektirmeyen özellikleri Linolyum kaplamasının avantajlarıdır.


 

Linolyum rulo zemin kaplama kombinasyonları hem çarpıcı, otantik görünümlü hem de dayanıklı ve kolay bakım yapılabilir özelliktedir.

BVT, Linoleum Colorette, Colorette PUR, Granette PUR, LinoArt Star, Linodur, Linodur LCH, Linoleum Borders, Linoleum Inlays, Linoleum Inlays, Linorette PUR, Marmorette, Marmorette Acoustic, Marmorette LCH, Marmorette PUR, Uni Walton çeşitlerini de kapsayan rulo ve karo kaplama malzemesiyle dünya çapında ünlü marka DLW Armstrong’un uluslararası ithalatçısıdır.


 

Uygulama alanlari:

• Sağlık: Hastaneler, Klinikler, Çocuk Yuvaları, Anaokulları, Ayakta Tedavi Merkezleri, Bakım Evleri
• Eğitim: İlk Okullar, Liseler, Üniversiteler, Anaokulları, Kolejler, Eğitim Merkezleri, Konuk Evleri
• Halka Açık Alanlar: Alışveriş ve Eğlence Merkezleri, Fuarlar, Restoranlar, Kafeler, Barlar, Oteller, İş yerleri, Enstitüler, Kütüphaneler

Gerflor - PVC Zemin Kaplamaları

 


PVC yer kaplama malzemeleri hem Dünya’da hem de Türkiye’de pazar payını hızlı bir şekilde yükselten yer döşeme malzemesi. Bu durum PVC yer kaplama sektöründe gelişen teknoloji ile üretilen ürünlerin kalitesinin artık çok üst düzey noktalara ulaşması ile sağlandı. Kaliteli ürün kullanımının artması ile birlikte oluşan müşteri memnuniyeti sayesinde, özellikle Avrupa’da PVC döşeme malzemelerinin ticari mekanlardaki pazar payı da önemli bir konuma geldi. Türkiye’de ise sektörde ürünün pazar payı henüz istenen seviyede değil fakat artış gösteriyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ülkemizde de PVC yer döşeme malzemelerinin pazar payının artacağı öngörülüyor. Bu durumu yavaşlatan ve sektörde fren görevi gören tek etken piyasaya yeterli teknolojiye ve kaliteye sahip olmayan ürünlerin ticari kaygılardan dolayı sokulması.

Gerflor ürünlerinde dayanıklılık, hijyen ve bakım kolaylığı, tüm ticari tip ürün gruplarının gelişme sürecinde önceliği olan özellikler. Tüm gereksinimlerin üzerinde kalınlığa sahip ve gerçek saf PVC'den veya çok az miktarda katkı içeren aşınma yüzeyleri ile Gerflor ticari tip zemin kaplamaları, hemen hemen tüm kullanım alanlarında yüksek dayanıklılık gösteriyor.

Tüm mekanların ihtiyacına uygun PVC zemin kaplama malzemesi çözümleri ile tüm farklı sektörlerde (sağlık, eğitim, ev, endüstri, ofis, mağaza...) her türlü özel gereksinime cevap verebilmek amacıyla Gerflor, ürün gruplarında bakım ve temizlik kolaylığı sağlayan çeşitli yüzey koruma kürleri geliştirdi.Gerflor Ürünlerinin Avantajları
• Aşınma yüzeylerinde dayanıklılık,
• Uygulanan özel koruma ve hijyen kürleri ile bakım ve temizlik kolaylığı,
• Köpük taban ile ses izolasyonu, ayak rahatlığı ve çukurlaşma dayanımı.

Homojen ürünlerde, yüksek PVC oranı, az dolgu malzemesi, kalıcı antistatik, antibakteriyel özellikler ve bakım ve koruma kürleri (Pur, PU Protect) bulunuyor.

Hetorojen ürünler kalın ve saf PVC’den (0,55 – 1 mm) preslenmiş üst yüzeyi ile yük, aşınma ve yoğun trafiğe dayanım gösteriyor. Katkı malzemesi oldukça az ve aşınma tabakasında sararma olmuyor. Kalıcı antistatik, antibakteriyel, bakım ve koruma kürleri içeriyor.

Protecsol®
Özel ultraviole ile güçlendirilmiş poliüretan ve dünyada muadili olmayan bir yüzey koruma kürü ve kullanım süresinde herhangi bir cila uygulaması gerektirmiyor. Bu özellik kürün özel formülasyonu ve saf PVC'den oluşan aşınma yüzeyi tabakasının tüm kalınlığı boyunca aralıksız olarak uygulanması sayesinde sağlanıyor. Malzemenin kolay temizlenmesini ve dolayısıyla bakım ve temizlik masraflarının önemli ölçüde azalmasını sağlıyor.


 


PUR(Poliüretan) Kür
Bu kür, homojen serinin üst modellerine, Transit Acoustic ürün grubuna ve Nera ürün grubuna uygulanıyor. Malzemesinin bakımını kolaylaştırıyor ve döşeme sonrası malzemenin cila ihtiyacını ortadan kaldırıyor. PUR küre sahip malzemeler, bakım elemanlarının estetik ve hijyen unsurları göz önünde bulundurularak uygun görüldüğü sürece cila uygulaması istemiyor.

Sanosol®
Mantar ve bakteri oluşumunu engelleyen koruyucu kür. Homojen seriler haricindeki tüm Gerflor ürünlerinin tamamına tüm kalınlıkları boyunca uygulanıyor. Bu kür sayesinde kalıcı hijyen sağlanıyor. Benzer sonuç, homojen ürünlerde özel sıkıştırma yöntemi ile sağlanıyor.

Kür Uygulamasının Sağladığı Avantajlar
- Mikro pürüzlülüğün giderilmesi ve kirlenmenin minimuma inmesi,
- Uzun ömür ve dayanıklılık sağlaması,
- Kimyasallara karşı dayanım,
- Çizilme ve aşınmaya karşı dayanım.

Gerflor Hakkında
50 yılı aşkın süredir sadece PVC zemin üretimi üzerine uzmanlaşmış olan Gerflor, markette geniş ve alternatifli bir ürün yelpazesine sahip. Üç yenilikçi markanın, Mipolam, Taraflex ve Gerflor/Gerflex’in birleşmesi ile oluştu. Gerflor ürünleri, ticari tip zeminler, prestij tip zeminler, konut tip zeminler ve spor zemin kaplamaları olarak dört ana gruptan oluşuyor. Bu ürünler, en gelişmiş teknoloji kullanılarak dünya genelinde 6 farklı ülkede Fransa (Tarare), Fransa ( St Paul 3 Chateaux & Grillon), İrlanda (Carrickmacross & Ardee), Almanya (Troisdorf), Tayland (Bangkok) ve Ortadoğu fabrikalarında üretiliyor.

 

 

 

 

 

 

Anti bakteriyel, anti statik plastik yer döşeme markaları ve döşeme şekilleri

Hastanelerde kullanılan zemin malzemesinin yapısı hastaların, çalışanların ve ziyaretçilerin sağlığı için çok önemlidir. Kullanılan ürünlerin öncelikle bakteri barındırmaması ve temizliğinin kolay olması gerekmektedir. Bununla beraber hastanelerde sürekli çalışan elektronik aletler ya da elektrik akımı barındıran cihazlar bulunduğundan zemin kaplama malzemesinin mutlaka antistatik ve antibakteriyel olması gerekmektedir.

Ürünlerimizin antistatik ve antibakteriyel yapısıyla hem temizliği, bakımı, cilası kolay yapılabilmekte hem de sağlam yapısı sayesinde deforme olmamaktadır.

 

  • Homojen Ürünler


     

  • Heterojen Ürünler
  • Akustik Ürünler